TR | EN
0212 211 21 20 | info@yunusegitim.com

Uzman Görüşleri

Yunus Eğitim - Blog

ELECTROLOGIST, GELECEĞİN MESLEĞİ

Girişimcilik ruhunuz ile güzelliğe olan tutkunuzu birleştirmenizi sağlayan sürekli gelişen bir meslekle mi ilgileniyorsunuz?

Epilasyon pazarındaki önemli değerde büyüme ve kaliteli eğitim için artan erişilebilirlik ile,electrologist mesleği tutkularını başarılı bir kariyere dönüştürmek için daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor.

Devamı...

SORU-CEVAPLAR İLE HYPOXI

Her kadının rüyasını süsleyen sıkı, pürüzsüz ve biçimli vücuda kavuşmak artık çok kolay... Hypoxi konseptinde yer alan cihazlar her türlü isteğinize karşı cevap vermek için sizlerle buluşmayı bekliyor.

Günümüzde fitness artık bir yaşam şekli olarak herkesin hayatında önemli bir yer tutuyor. Kişilerin hem formda hem de sağlıklı olmak için tercihi olan bu spor dalı ile günlük endişe ve kaygılardan uzaklaşma, metabolizmanın hızlandırılması, zayıflama ve sıkılaşma elde ediliyor.

Devamı...

LENF SİSTEMİ

Lenfatik sistem veya lenf sistemi lenf sıvısı, lenf damarları ve lenf düğümlerinden oluşan bir organ sistemidir. İkinci bir dolaşım sistemi olarak tanımlanabilecek olan lenf sistemi yine de yapısı itibariyle dolaşım sisteminden çok farklıdır.

Devamı...

HYALÜRONİK ASİT ÜRETİMİ ARTIŞININ YENİ ENDERMOLOGIE YÖNTEMİ İLE BAĞLANTISI NEDİR?

Hyalüronik asit nedir?

Derimizde doğal olarak bulunan kolajen ve elastin lifleri arasını dolduran bir şeker molekülüdür. Su tutma özelliği çok yüksektir. Ağırlığının yirmi katı kadar su tutabilir. Bu su tutucu özelliği nedeniyle hyalüronik asidi derinin nemliliği ve hacminde önemli rol oynar. Yaşlanma sürecinde deri içindeki hyalüronik asit miktarı azalır. Bunun sonucunda deri nemini kaybeder. Beraberinde hacmi azalan deride kırışıklıklar ve belirgin katlanmalar olur.

Devamı...

İnanır Group'tan Uzman Estetisyen Neyran Çolakoğlu'nun Cevaplarını İletiyoruz.

1- Endermolift nedir? Çalışma prensibi nasıldır?

%100 doğal, ilk seanstan itibaren ışıltılı ve dolgun bir cilt görünümüne sahip olmanızı sağlayacak acısız, ağrısız, yan etkisiz bir şekilde vücudun kendi elastin, kolajen ve hyalüronik asidini doğal yollardan üretmesini sağlayan yüz, boyun ve dekolteye uygulanan tek teknik Yeni Endermolift’tir… 15 dakikada bile parlaklık veren Endermolift tekniği cilt tonunu eşitler ve cilt üzerinde ışığın yansımasını iki katına çıkarır.

Devamı...

BENTONİT

Doğal Arınma... BENTOMED

Zengin Montmorillonit içerikli Bentonit Kili ile hayatınız değişecek, nasıl mı? İşte Dr Öz’ün evinizde olmazsa olmaz dediği, tüm dünyada kullanılan, üzerine pek çok araştırmalar yapılmış, makaleler yazılmış, dünyaca ünlü doktorların tercihi haline gelen doğal kaynağımız Bentonit kili ile ilgili şaşırtıcı bilgiler;Bentonit temel olarak; sizi ve ailenizi İlaçlı ve hormonlu besinlerden, soluduğumuz toksik havadan, her an maruz kaldığımız kimyasallardan koruyacak doğal bir mucizedir. Bentonit doğanın bize sunduğu doğal bir şifa kaynağıdır, Bentonit bir ilaç ya da bir laboratuarda elde edilen bir kimyasal bileşim değildir.

Devamı...

MAKYAJ SABİTLEME ÖNERİLERİ

Makyajı yapan kişi gün boyunca makyajın akmaması, bozulmaması için ne gibi yöntemler kullanmalı? Nelere dikkat etmeli?

Yapılan makyajın hava şartlarından etkilenmemesi , gün boyu aynı kalitede kalması ve makyajın akmaması çok önemli. Bunun için Kryolan Fixing Sprey kullanlabilir. Fixing Spray ile göz makyajı dahil tüm makyaj sabitlenerek waterproof hale getirilir.

Bu şekilde makyajın su ile teması ve hatta suya girilip çıkılması durumunda bile korunması sağlanır. Bu uygulama ayrıca dekolteye yapılacak makyajı sabitleyip kıyafetlere bulaşmasını da engelleyecektir.

Devamı...

OFİS MAKYAJI

Makyaj çeşitlerine bakıldığında ofis makyajı tanımlaması çok fazla karşımıza çıkmamaktadır. Bu nedenle günlük makyaj tanımlaması ya da çalışan bayan makyajı bu tanımı kapsamaktadır.Ofis çalışanlarının mesai saatlerinin günün erken saatlerinde başlayıp genellikle geç saatlere kadar sürmesi ve kapalı ortamlara ait makyaj olması nedeni ile yapılacak makyaja ait kriterlerin sıralaması şöyle olmalıdır.

Devamı...

FRANSIZ KADINLARININ GÜZELLİK SIRLARI

Fransız kadınları şişmanlamaz. Yaşlanmaz. Peki sizce Fransız kadınları nasıl bu kadar formda ve genç kalabiliyor? İşte  onların güzellik sırları!

Devamı...

2014/2015 Sonbahar Kış Makyajı Divine Serenity

SONBAHAR.KIŞ 2014/15

Divine Serenity

Havalar soğumaya başladığı zaman, daha fazla sıcaklık ve güvenlik arzusu duyarız... Güzel bir kitapla evde, belki de şömine başında dinlenip, rahatlamak gibi... Beden ve ruhun uyumu. Doğal ve kahverengi tonlarının, gümüşi renklerle harmonisi ile size duygusallık katan Kryolan sonbahar/kış 2014/2015 koleksiyonu ayrıca yanaklarınızda ve dudaklarınızda kullandığınız pembe tonlarla sizlere baharın tazeliğini hatırlatıyor olacak.

Devamı...

2014/2015 Sonbahar.Kış Makyajı Pink Prophecy

SONBAHAR-KIŞ 2014/15

Pink Prophecy

İlkbahar hala çok uzakta – ve sert buz gibi soğuklar hala etkili. Fakat Pink Prophecy - Pembe İlham, Kryolan'ın Gemma Horner tarafından yaratılan yeni makyajı, ilkbaharın kesinlikle çok yakın olduğunu söylüyor. Solgun kış görünümü üstündeki pembe dudaklar arzuyla parıldıyor. Gözlerde, ışıltılı aydınlatıcı ve kadifemsi toprak renkleri tutkulu bir yarış halinde. Mistik kadınlık yaşamın renkli canlılığı ile birleşiyor. Bu çekingen bir görünüm değil. Kadınlığı ve doğayı kutluyor.Hayat dolu ve şanslı. Kryolan'dan Pink Prophecy, baharın görkemi ile ilgili hayaller kurduruyor.

Devamı...