TR | EN
0212 211 21 20 | info@yunusegitim.com

Eğitmenlerimiz

Tuğçe Dilaverler

1992 yılında Kryolan profesyonel makyaj ürünleri ile tanışması sayesinde profesyonel çalışma hayatı ve eğitim süreci de başlamış oldu. Aynı zamanda satış pazarlama, insan ilişkileri ve satış teknikleri konusunda eğitimler alan Tuğçe Dilaverler, 1998 yılında Paris’te Estetisyenlik Eğitimi aldı. Amerika MUD Makyaj Okulu tarafından düzenlenen Kryolan Profesyonel Makyaj Ürünleri Eğitimi’ni Berlin Teknik Üniversitesi’nde aldı. Bu eğitim sayesinde, ileri makyaj eğitim teknikleri olan kalıp alma ve protez hazırlama ve uygulama, plastik makyajda temel bilgiler, ( yara ve yanık yapma vb.) body make-up ve kabuki tiyatrosunun karakter makyajları konusunda büyük bir deneyim ve bilgi sahibi oldu. Bu eğitimler sonrasında Türkiye’de LCC ‘ye giderek Estetisyenlik Eğitimi aldı.

Bilgi ve deneyimlerini Derya Ergün ile birleştirerek yaklaşık 1,5 yıl süresince eğitim veren kendi makyaj okulunu açan Tuğçe Dilaverler, Türkiye‘de bir ilke imza atarak çok geniş kapsamlı ve uluslararası makyaj okullarının programlarını örnek alarak kendi eğitim programlarını hazırladı. 2003 ve 2005 yıllarında Londra’da yapılan Make-Up Artist Trade Show’lara katılarak mesleki kariyerini destekledi. 2006 yılında tekrar Paris’e giderek SPA Ürün Eğitimi ve yine 2006 yılında Almanya Berlin Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen ve tüm dünya ülkelerinin önde gelen makyaj sanatçılarının katılımı ile yapılan Uluslararası Makyaj Sempozyumu’na katıldı.Bu sempozyumda moda ve defile makyajı ile birlikle yeni kamera teknolojisi olan HFTV (HIGH DEFINITION ) sistemi için Airbrush Tekniği Makyaj Uygulaması Eğitimi aldı. Bunun yanında Çıraklık Eğitim Merkezi’nden Kalfalık-Ustalık ve Usta Öğreticilik Belgelerini de aldı. Mesleğinin Türkiye'deki akademik karşılığı olarak tanımladığı İstanbul Aydın Üniversitesi’nin Cilt Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü’nü, bölüm birincisi olarak bitirdi.

Cilt bakımı, vücut bakımı ve makyaj konularında İstanbul Aydın Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Türvak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği hizmetiçi eğitim programları kapsamında ve LCC'de eğitmenlik yapan Tuğçe Dilaverler, MEB’e bağlı meslek liselerinin makyaj derslerine ait modüllerin yazılımını ve ders notlarını oluşturdu.

Halen Kryolan Ürün Müdürü olan Tuğçe Dilaverler, 2014 yılında Yunus Eğitim Kurumu’nun eğitmen kadrosuna dahil olarak, makyaj sanatına dair bilgi ve deneyimlerini geleceğin makyaj sanatçıları ile paylaşmaya devam etmektedir.

Neyran Çolakoğlu

1980 yılında İstanbul'da doğan Neyran Çolakoğlu, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü' nden mezun oldu. 2004 yılında Asım Yıldırım dan Diksiyon ve Güzel Konuşma Eğitimi aldı. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Eğitim Fakültesi' nde tamamladı. 2006 kalite yönetimi sertifikası eğitimi aldı. 2009’da LPG Uzmanlık Eğitimi’ni Fransa’da tamamladı. 2010 yılında Avusturya’da Hypoxi Master Trainer Sertifikası aldı. Almanya ve Fransa’da çeşitli cilt bakım ve güzellik eğitimlerine katıldı.

Birikimlerini İstanbul Aydın Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Meslek Liseleri’nin Cilt Bakım ve Güzellik Bölümleri’nde ve Türkiye’nin birçok kentindeki Kuaför ve Güzellik Uzmanlığı Odaları’nda seminerler vererek paylaştı. 2009’dan bu yana sürdürdüğü İnanır Group Eğitim Müdürlüğü görevine halen devam etmenin yanında 2014 yılından itibaren de Yunus Eğitim Kurumu’nun eğitmen kadrosunda yerini almıştır.

Öznur Öztürk

1987 yılında istanbul’da doğan Öznur Öztürk, Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde 2006-2011 yılları arasında lisans eğitimini tamamladı. İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Patoloji-Sitoloji Anabilim Dalı’nda stajını tamamladı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon Eğitimi’ni tamamladı. Eczacıbaşı-Baxter Firmasında Mikrobiyoloji- Kalite Kontrol Analizleri Laboratuvarı’nda staj yaptıktan sonra, Marmara Üniversitesi Biyoloji Anabilim Dalı Mikrobiyoloji Alanı’nda yüksek lisans yaparak mikoloji uzmanlığını aldı. Çeşitli devlet okullarında öğretmenlik görevinde bulundu. 2014 yılından itibaren Yunus Eğitim Kurumu bünyesinde çalışmaya başlayan Öztürk, Kanada Dectro Akademi’den gelen müfredatların çevirmenliğini yapıp, okul müfredatımızı hazırlayarak, Eğitim Uzmanı olarak görevine devam etmektedir.

Elif Tunalıoğlu

1977 dogumlu Elif Tunalıoğlu, İstanbul Aydın Üniversitesi Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanlığı mezunudur. Uzun yıllar tecrübeleriyle güzellik sektorüne katkıda bulunmuş olan Tunalıoğlu, Usta Öğretici Belgesi’ne de sahiptir. Madonna, U2 gibi ünlülerin masörü olan Ricky Welch’ten Almanya’da Effective Touch Massage; Makyaj Sanatçısı Derya Ergün’den de Profesyonel Kozmetik ve Plastik Efekt Makyaj Eğitimleri aldı.

Birikimlerini Türkiye genelinde bir çok seminer ve eğitimler düzenleyerek güzellik ve sağlık sektörü çalışanları ile paylaşan Tunalıoğlu, Dünya markası BABOR ‘un uzun yıllar ürün uzmanlığını yaptı. 2014 yılından itibaren Yunus Eğitim Kurumu’nun eğitmen kadrosuna dahil olan Elif Tunalıoğlu, güzellik ve sağlık alanındaki tecrübelerini estetisyen adaylarıyla paylaşmaya devam etmektedir.

Yuliya Gushul

Aşçılıktan güzellik uzmanlığına, aksesuar tasarımcılığından iç mimarlığa ve resme kadar birçok meslek dalına el atan Yulia Gushul, en çok hazzı makyajdan aldı.

International Academy'de güzellik uzmanlığı okurken makyajın dinamik, yaratıcı ve bir o kadar da zevkli olduğunu fark edince, makyaj sanatçısı olmak üzere Derya Ergün ve Tuğçe Dilaverler'in okulunun yolunu tuttu. Ardından Peter Gorshenin F.X.D.G Makeup Studio'da Efekt ve Plastik Makyaj Eğitimi aldı. 2003'ten bu yana Karagöz ve Hacivat Neden Öldürüldü?, Beni Unutma, Güneşi Gördüm, A.R.O.G, Mavi Pansiyon ve Signora Enrica ile İtalyan Olmak filmlerinde; Vivident, Dove, Akbank, Bonus, Turkcell reklamlarında, çeşitli defile ve moda çekimlerinde makyaj sanatçısı olarak görev almıştır.

Yulia Gushul, 2014 yılından bu yana, Yunus Eğitim Kurumu’nun eğitmen kadrosuna dahil olmuş, makyaj sanatına dair bilgi ve deneyimlerini geleceğin makyaj sanatçılarına aktarmaktadır.

Yuliya, mesleğinde yaratıcılığın akıcı olması için ortamın pozitif olmasının çok önemli olduğunu düşünüyor. Her projede yeni karakterler yaratabilme, farklı insanlarla tanışıp çalışabilme ve sevdiği işi yapabilme fırsatına sahip olduğu için kendini şanslı hissediyor.

Gila Benezra

1980 yılında İstanbul'da doğan Gila Benezra Akademi İstanbul'da Reklamcılık okudu. Farklı ajanslarda reklamcılığı deneyimledikten sonra, kariyerine makyajla devam etme kararı aldı. Mutluluğu, insanları farklı kişiliklere sokabileceği, zaman zaman maskeler ardına saklayabileceği, bazen de tüm çıplaklıklarıyla doğallıklarını yansıtabileceği makyajda buldu.

2003 yılında Derya Ergün ve Tuğçe Dilaverler'in okulunda makyaj eğitimini tamamladıktan sonra profesyonel hayata ilk adımını attı. Sinema filmlerinden reklam filmlerine, moda çekimlerinden kliplere, müzikallerden tiyatrolara kadar makyaj ile ilgili her alanda çalıştığı için kendini çok şanslı hissediyor. 8 Saniye, Silsile, Güneşi Gördüm, A.R.O.G, Mavi Pansiyon, Küf, Signora Enrica ile İtalyan Olmak, Neredesin Firuze, Kısık Ateşte 15 Dakika, Karagöz ve Hacivat Neden Öldürüldü? gibi birçok sinema filmini fırçalarıyla renklendirmiş olan Benezra, Nil Karaibrahimgil, Deniz Akkaya, Ajda Pekkan, Zara ve Şevval Sam ile de uzun soluklu çalışmaları olmuştur. Gila Benezra, 2014 yılında Yunus Eğitim Kurumu’nun eğitmen kadrosuna dahil olarak, makyaj sanatına dair bilgi ve deneyimlerini geleceğin makyaj sanatçıları ile paylaşmaya devam etmektedir.

Nimet İnkaya

Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Tasarımı Bölümü'nde okuduktan sonra, uzun süre kendi işini yapan Nimet İnkaya, bir gün uyandığında, dün yaptığı işi yapmak istemedi artık. Sevdiği şeyleri listeledi; Renkler, fırçalar, yaratıcı insanlar, sinema, özgürlük...Yolunu, sevdiği şey doğrultusunda tekrar çizdi, Derya Ergün Make-up Studio Plastik Makyaj Eğitimi ve London School of Beauty and Make-up, Fashion and Photographic Make-up Diploma Programlarına katıldı. O zamandan beri fotoğraf, defile, müzikal, reklam filmleri ve sinema filmlerinde keyifle makyaj yapıyor.

Dolunay, Kapalıçarşı, Bir Çocuk Sevdim dizilerinde, Öteki Türkiye de bir Cumhurbaşkanı, Ayın Karanlık Yüzü, Pardon, Fay Grim, Yanlış Zaman Yolcuları, Deli Deli Olma, Nefesim Kesilene kadar, İçimdeki İnsan/ Fareyi Öldürmek, Sessizlik filmlerinin makyajlarını yaptı.

2006’da Takva, 2012’de Küf filmlerindeki çalışmaları ile iki kere Antalya Altın Portakal Film Festivali En İyi Saç ve Makyaj Ödülü’nün ve Dr.Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü’nün sahibi olan Nimet İnkaya, 2014 yılından itibaren makyaj sanatına dair bilgi ve deneyimlerini Yunus Eğitim Kurumu’ndaki Makyaj Derslerinde, geleceğin makyaj sanatçıları ile paylaşmaktadır.

Tuba Gürle

1988-1992 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde İşletme okudu. 1991 yılında İsviçreli ve Alman eğitmenlerden ilk kozmetik eğitimlerini aldı. Kozmetik sektörüne geçişiyle beraber masaja da ilgisi artmaya başladı. İlk vücut masajı eğitimini Amerika'da aldı. Orda gördüğü ayak masajı çok ilgisini çekti. 1996'da refleksoloji eğitimini Amerika Los Angles Dermal Instıtude'de tamamladı.1997'de masaj uzmanlığını daha ilerletmek için Hindistan'da Aura Masajı, Champissage ve Refleksoloji üzerine daha detaylı eğitimler aldı.1998'de Tayland'a giderek Thai Refleksolojisi eğitimi aldı. 2000 yılından beri refleksoloji ile ilgili eğitimler ve seminerleri Türkiye ve Kıbrıs'ta vermeye devam ediyor. 2014 yılından itibaren Yunus Eğitim Kurumu'nda eğitim vermeye başlayan Tuba Gürle, refleksolojiyi hem kendisi için hem de meslek edinmek için öğrenmek isteyenlere önermektedir.

Tuba Gürle'nin Yunus Eğitim'de sunduğu Refleksoloji Eğitimi'nde nefes egzersizleri, anatomi bilgileri ve refleksolojiye dair tüm teknik eğitimler bulunmaktadır.